Hledání jara

Autor: Blanka Valášková <oktarinka(at)centrum.cz>, Téma: Kroužky pro děti , Vydáno dne: 09. 04. 2010

Hledání jara

Před chvilkou jsme se vrátili z první opravdu jarní čertíkovsko-pidižvíkovské resp."ekocentrické" procházky. A máme hlad:-). Než SE udělá něco k snědku, tak vám krátce napíšu o tom, co všechno jsme na dnešní procházce viděli, slyšeli a zažili.


Když jsme vycházeli na místo srazu, ke Třem vrbám, vypadalo to na déšť. Mates se se mnou vsadil, že se určitě spustí pořádnej slejvák. Nepršelo a Mates prohrál. Cestou na sraz jsme potkali další hledače jara a hned nám bylo veseleji.


U Tří vrb děti hned jednu vrbu jívu objevily a na chvilku se usadily v její náruči. Ještě chvíli jsme čekali, zda nedorazí nějaká veřejnost či spřátelené duše, toužící po přírodě a dobrodružství. No nic, asi už nikdo nepřijde.
Na cestě jsem udělala důlek a děti chvíli hrály kuličky - je přece jaro a každé správné dítě na jaře cvrnká kuličky. Když jsme docvrnkali kuličky, zavřeli jsme oči a chvíli jako pršelo (ťukali jsme kamínky o sebe a poslouchali déšť). Když přestalo pršet, zaposlouchali jsme se do zvuků přírody - šplouchání rybníka, ptačího zpěvu a bzučení včel na jívě. Sem tam nás vyrušilo projíždějící auto.


Pak jsme otevřeli oči: hele támhle letí čáp! Krásnej černobílej velikej a krouží nad loukou u rybníka. Čááápi jsou tu! Chvíli jsem ho lovila s foťákem, ale nešel mi zaostřit... potvora... Zahájili jsme přesun od Tří vrb směrem k Hanovu parku. Cestou jsme si prohlédli spadlé ptačí hnízdečko, pouštěli kůrové lodičky na potoce a nasbírali si spoustu prázdných ulit a jiných přírodnin, ze kterých v klubovně něco vyrobíme.


Každé dítě tahalo alespoň jeden pořádnej klacek, Staník nám chudák zapadl do ostružiní. Aby přestal kňourat, slíbili jsme mu, že na něj v parku čeká překvapení. Rázem se mu zlepšila nálada. Že by pytlík bonbónů? Nějaká hračka? Co bude v parku? Překvapení... Nakonec nás dohonil na kole Ondra, on má to překvapení v batohu. Vážně? To jsme ale zvědaví! Co to jen může být... Doťapali jsme do parku, Ondra pohodil kolo, vytáhl klacek a z batohu mlejnek - tedy mlýnek na vodu! Všichni jsou zvědaví. Já taky. Hlavně na to, jak se nám podaří mlýnek nainstalovat - a taky doufám, že bude mlít - Ondra ho dodělal až včera večer a nestihli jsme ho vyzkoušet.... Chvíli trvalo štelování, točí se pomalu, je asi moc těžký a taky není moc vody...ale točí se! Děti přeskakovaly potok, posílaly šišky a větvičky po proudu a hopsaly kolem. Tak mlýnku hezky mel, my se na tebe zase zítra přijdeme podívat. A ať z tebe mají radost i ostatní. Teď se půjdeme podívat do zahrádek na kvetoucí petrklíče. Jen tu ještěrku jsme dneska nepotkali...


Všechny, kdož dnes neměli čas přijít, zveme na další akce. Třeba hned v pondělí na kroužky a schůzku Pidižvíků. Hele, tu jsou čerstvé fotky .