Co nového v ČSOP Libosváry?

Autor: Katka Groesslová <csop.libosvary(at)seznam.cz>, Téma: ČSOP Libosváry, Vydáno dne: 11. 08. 2010

Roznášení dílů na jižním svahuJako tradičně v létě zeje web prázdnotou, nestíháme psát články, ale trochu doufáme, že ani naši příznivci neztrácejí čas u počítače a užívají si pěkného počasí někde venku.

 

Konec června a začátek července byl ve znamení sušení sena. Při tropických teplotách to schlo samo, jen se tomu muselo trochu pomoct. Usušili jsme sto padesát metráků a posledních čtrnáct dní krásného počasí byli nervózní, že už nemáme co sušit. Mezitím narostly parádní otavy, ale pro změnu chybí to pěkné počasí, tak uvidíme.

V plánu byl spolkový výlet – chtěli jsme jet Berounku, ale nějak nestíháme, takže snad to vyjde poslední srpnový víkend. Po loňské akci „Berounkou proti proudu“ letos snad ve větším počtu klasicky jen po proudu….

 

Od prvního října by měl běžet „nový“ Envic, takže připravujeme rozpočet, harmonogram, plánujeme akce (máte se na co těšit).

 

Oslovili nás filmaři – v Německu se točí nový film a potřebují ochočeného jaka. Lákali nás na vysoký honorář, ale my raději pojedeme kosil louku Na Požárech.

 

Pokosili jsme louku na Staré Huti a na Černé Řece.

 

Postavili jsme novou ohradu na jižním svahu Štítarského kopce.

 

Proběhlo vážení jehňat ve sto dnech (máme původní valašky v kontrole užitkovosti). Měli jsme vynikající výsledky – nadprůměrné berany. Bylo nám doporučeno zvážit možnost produkce plemenných beranů, protože to nebylo náhodné, i loni byli berani perfektní (jehnička byla letos pouze jedna, taky pěkná).

 

Na Štítarském kopci v horní ohradě dělají neplechu divočáci. Jak postupně zemědělci z okolních polí sklízejí řepku, z prasat se stávají bezdomovci a stěhují se. Bohužel i na kopec, kde prochází ohradu – přičemž ji samozřejmě poničí, rozryjí kus porostu a zase jinudy odejdou a nechají za sebou kus poškozené ohrady. Potvory.