Úklid a DRAKIÁDA na Pařezovském kopci

Autor: Blanka Valášková <oktarinka(at)centrum.cz>, Téma: Kroužky pro děti , Vydáno dne: 19. 09. 2010

Brigáda a drakiáda na Pařezově Je krásné počasí, jen trochu chladněji, vítr mírný. Právě jsme dorazili na Pařezovský kopec, kam jsme na dnešek svolali malou brigádu pro Čertíky a Pidižvíky. Tedy pro naše nejmenší a pro jejich rodiče. Poklidíme po nepořádnících, kterým připadá "normální" pohazovat v přírodě PET lahve, konzervy, papíry a igelity... Nám to totiž normální nepřijde.

Míša s dětmi už na kopci je, přijeli dřív a kochají se výhledem. Vybaluji kyblíky, pytle a dobíhám je. Hm, zapomněla jsem v autě rukavice, tak se ještě proběhnu... Cestou dolů potkávám Jiřinu s Ondrou a za chvíli přijíždí na kole ještě Honzík. Tak jdeme na věc a sbíráme. Není toho až tak málo, první naplněný kyblík necháváme na cestě hned v první zatáčce (přece ho s sebou nebudeme tahat nahoru na kopec a zpátky.. však on ho nikdo neukradne). V půli kopce nás dohání Jitka s celou rodinkou.

Sbíráme o 106. Využíváme prcky, kteří se snáz protahují skrz roštíčka, sbírá se jim tam lépe. Nejvíc nepořádku jsme vylovili z trnek na rozcestí u borovic, bohužel se nám ho nepodařilo vysbírat všechen (trnky strašně píchají a my nemáme vhodný nástroj, abychom se do nich dostali...). Naplnili jsme další kyblík a necháváme ho na místě. Na vrcholu kopce nacházíme další poklady - včetně roury od kamen a několika rezavých konzerv. Mikuláš je šikovně bere klackem, aby se neporanil. Honzík i Ondra se prodírají křovím a hlásí další "úlovky", posbíráno... Cestou dolů jsme do pytlů přihodili ještě několik PET lahví. Brigáda a drakiáda na Pařezově

Na rozcestí přesypáváme odpad do pytlů a s Ondrou ho odneseme dolů, Čertíky a Pidižvíky necháme na kopci. Už mohou začít prohánět draky. Jen počasí se nám trochu kazí: trochu se zatahuje a vítr fouká jenom mírně - snad to bude stačit... Honza nasedá na kolo a odjíždí. Pod kopcem jsme odložili odpad na hromadu, popadli draka a hurá zpět na kopec.

Cestou pozorujeme pokusy o vzlétnutí. Brigáda a drakiáda na Pařezově Mikeš prohání draka, který vypadá jako sova - při bližším zkoumání je to papoušek. Se Zojkou se občas strkají - ona by si taky ráda draka podržela. Vašík odpočívá a plní si bříško dobrotami. Honzíkův drak je trochu neklidný, nechce držet na obloze. Jitka s drakem a úsměvem běhá po louce. Ondra rozpletl šňůry našeho draka, chvíli běhal a vytáhl ho vzhůru. Musím uznat, že jim to spolu sluší. Bohužel drak nahoře nezůstal dlouho, přestalo foukat. Chvíli čekáme. Ama se Zojkou se válí na louce v trávě. Ještě několik pokusů, ale nějak  nám to nelétá. Nevadí, stejně je tu hezky, rozhlížíme se po okolí a povídáme si. Pro dnešek vše - tedy ještě se proběhnu s odpadem ke kontejnerům do vesnice. Účast: 14 človíčků a 4 draci.

Více fotek si můžete prohlédnout ve fotogalerii Pidižvíků .