Živo s Čertíky a Pidižvíky

Autor: Blanka Valášková <oktarinka(at)centrum.cz>, Téma: Kroužky pro děti , Vydáno dne: 29. 11. 2010

Andělíčci z ovčí vlny 29.11.2010 I letos je s dětmi z Čertíků a Pidižvíků veselo. Zatímco na Čertíka chodí většinou holčičky, na Pidižvících máme o to živěji díky drtivé převaze kluků. Naštěstí správných. A naštěstí mají v občerstvení pod naší klubovnou večer zavřeno - a tak se jim tam stropy sice třesou, ale už to nikomu nevadí.
Dnes dorazilo na kroužky dětí sice méně (přespolní měli obavy z nesjízdných silnic, nestihli přezout auto, popř. je trápili bacili), ti kdo přišli ovšem nelitovali. Mikuláš nám přinesl dvě úplně nové krásné puzzle z nakladatelství ÚMUN, tak jsme si je museli zkusit poskládat... Hlavní náplní dnešních kroužků bylo ovšem filcování andělíčků z ovčí vlny.

Což o to, Čertíci byli šikovní - krásně andílkům modelovali ručičky a šatičky, jejich maminky se sem tam píchly při práci do prstu, ale nic zásadního se nedělo.

Zato Pidižvíci filcovali o 106, takže z 5 jehel, které jsem dala "do frcu ", zbyla po filcovací hodince jedna jediná - Tomáš pracoval šetrně a nezalomil! Ale Pidižvíci byli spokojení i přes ztráty materiálu. Každý si vyrobil vlastního anděla. Zbynďovi jsem trošku pomohla s křídly, ale jinak pracoval zcela samostatně a celou dobu se širokým úsměvem. Zlobič Mates ještě stihl kouzlit na zlobíka Honzu protizlobící kouzla (možná čarování zabralo, byť se kouzlilo pod umělým stromem a ne venku. Oba pak byli až do konce kroužku téměř vzorní:-)). Ondra pro změnu vykouzlil naprosto originálního, lehce impresionistického, anděla. Ama kromě filcování vlastního výrobku stihla sledovat situaci a běhala si půjčovat foťák, bohužel snímky moc nevyšly (obvykle zachytila vzor trička či kalhot nějakého z kamarádů) ... Když bylo dofilcováno, vybarvily si děti pro změnu čerty nebo anděly pastelkami..Po kroužku se ještě někteří (ti, co přišli v kombinézách) zastavili na maxi hromadě sněhu před budovou a klouzali se dolů. Prostě paráda. Více fotek v galerii.