Letní akce v Jačím krámku!

Autor: Blanka Valášková <oktarinka(at)centrum.cz>, Téma: Jačí krámek, Vydáno dne: 27. 07. 2011

A už se paseme...

V krámku do 10.8.11 probíhá výprodej čokolád - chystáme se mírně osvěžit sortiment, samozřejmě to neznamená, že přijdete o zboží, které máte rádi.

 

Letos bychom potřebovali pořídit sběrák na seno:) – takže prosíme zachovejte nám přízeň a nakupujte v našem krámku!

Minulý rok jsme díky Vám pořídili solární panel k ohradníku, doplnili plastové sloupky a  sehnali valaškám nového ženicha – plemenného berana Radka, dokoupili jsme také autobaterie k ohradníkům.V roce 2009 jste nám pomohli zjednodušit pastvu - odhodlali jsme se k nakoupení sítí na ovce a dalších dvou ohradníkových zdrojů, obé funguje spolehlivě a k naší (i ovčí) spokojenosti.

 

V roce 2008 jsme díky Vám doplnili vybavení pro naše zvířata - dva ohradníkové zdroje, sloupky a lanko.

 

V roce 2007 jste způsobili, že jsme mohli stádečko ovcí rozšířit o další ovce – valašky. Také jsme pořídili novou motorovou pilu, kterou používáme na kácení akátů na Štítarském kopci a jiných náletových dřevin v dalších lokalitách.

 

V roce 2006 jsme ze zisku z Jačího krámku pořídili stádečko ovcí - původních valašek a ještě nám zbyl menší příspěvek na nový křovinořez. Původní valašky jsou kvůli nízké užitkovosti na pokraji vyhubení (v roce 2005 jich žilo jen 252 jedinců!), ale při spásání Pařezovského a Štítarského kopce jsou spolu s našimi jaky nedocenitelnými pomocníky. Jsou nenáročné a narozdíl od jaků vědí, že nesmí žrát jedovaté náprstníky.

 

V roce 2005 jsme pořídili plemenného berana Vaška a kůly na ohrady pro naše zvířata.