Máme Skunče!

Autor: Katka Groesslová <csop.libosvary(at)seznam.cz>, Téma: Experiment Minotauros, Vydáno dne: 27. 11. 2013

Skunče :-)Cože to máme? No skunče! Nejstarší jačice nás potěšila úžasným jačím telátkem, které je zbarvené jako skunk. A protože nevíme, jestli je to Skunk nebo Skunková, je to zatím Skunče. Ale tipujeme podle hlavy býčka (holka by byla lepší).

 

Máma jačice je známá divoženka, jak má pod sebou tele, mění se z poměrně mírumilovného tvora v nebezpečnou dračici. Není radno, ani domácím, k teleti se v prvních dnech příliš přibližovat. Stará varuje třesením rohů jenom jednou, pokud to člověka neodradí, pak už rovnou útočí. No není to k vzteku?

S maminkou a tatínkem :-)Nejhezčí jače a nemůžete je ani pořádně vyfotit. S nasazením života se povedlo ulovit pár rozmazaných obrázků - člověk s foťákem je pro naštvaného jaka vynikající cíl – jak si tak ostříte a ostříte, zapomínáte na ostražitou matku, ještě krok, dva, a když už je v hledáčku všechno, jak má být a chystáte se zmáčknout spoušť, tak to přijde. Koutkem oka vidíte pohyb černé šmouhy a pak už jen zdrháte…

 

Miminko Skunče nám mezitím trochu vyrostlo. A my už teď dobře víme, že je to Skunk. Tedy kluk. Maminka si ho dávno nehlídá a Skunk dovádí s kamarády. Je to teď taková veselá chlupatá koule, která nejradši ze všeho na světě děsí koně, který jakům s cisternou vozí vodu. No není to sranda, nenápadně se připlížit a pak prudce vystřelit a s hopkáním uhánět k ostatním? Případně z ničeho nic přeskočit vanu s vodou?