Chcete vidět moře trávy?

Móóóře trávy Vydejte se na Požáry :-). My se tam v září 2015 vypravili mnohokrát. Naše velká dodávka pohybující se pravidelně v blízkosti hranic s Německem budila značnou pozornost u Policie a Celní správy, takže nás velmi často stavěli a kontrolovali, jestli náhodou nevezeme nějaké uprchlíky.

Posekáno, shrabáno V Národní přírodní památce Na Požárech jsme tentokrát kosili, hrabali a uklízeli tři hektary. K pramalé radosti myslivců, kteří zde mají posedy. Snažili jsme se být rychle hotoví, večer odjíždět z lokality včas, ale tři hektary jsou tři hektary, takže to s námi pánové museli chvíli vydržet.

 

Viděli jsme zde odkvetlé orchideje, všivce, pár úředníků, dvakrát nad námi kroužil orel mořský. Jinak klid, pohoda, ticho – tedy odmyslíme-li si obrovské hejno kejhajících husí na nedalekém poli v Německu.

 

Na rozdíl od např. Louky u Staré Huti bylo na Požárech poměrně sucho. Na řadě míst, kde jsme jindy čvachtali, jsme letos gumovky vůbec nepotřebovali. Počasí nám také přálo, jen občas trochu sprchlo. Co víc si přát?!


| Autor: Katka Groesslová | Vydáno dne 03. 03. 2016 | 1543 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

tyto stránky vznikly úpravou redakčního systému phpRS