Krátce o tvoření (září až prosinec 2007)

Pidižvíci - listopad 2007 ...je na čase pochlubit se, co všechno jsme od září do prosince stihli zažít a vyrobit...


Září 

Kroužek Pidižvíci začal fungovat v polovině září 2007. Postupně přicházeli noví členové. Na zahajovacím setkání jsme si povídali, jak se máme chovat k pejskům a také jsme si jich několik omalovali. Na dalším setkání jsme si pod Gábininým vedením hráli na zajíčky a kreslili jim kamarády a domeček, aby zajíčci nebyli smutní.

Pidižvíci se přišli v hojném počtu podívat na Den bez aut, kde lovili autíčka na udičku a jezdili na tříkolkách a koloběžkách.

 

Říjen

Začátkem října jsme se byli podívat na zvířátka v zookoutku při ZŠ Komenského.
Na následujícím setkání jsme si povídali o žabičkách a zařazovali zvířata a rostliny do určitých biotopů. Pidižvíci se také pokusili skládat puzzle s veverkou.24.10. jsme tiskali listy na papír a vytvářeli les, do kterého jsme ještě dolepovali houby. Hotové obrázky nám podzimně vyzdobili ekocentrum.Na posledním říjnovém setkání jsme vyrobili kalíšky z ručního papíru, ačkoliv se dětem do papírové kaše moc nechtělo sahat:-), ve zbylém času jsme si hráli s papírovými ježky a povídali si o tom, jak se ježci chystají na zimní spánek.

 

Listopad

Dvě listopadová setkání  jsme věnovali „hlídačce lesa“ sojce a jejím kamarádům. Děti jim nakreslily „domečky“ a dověděly  se, jak lesní zvířátka žijí. Skládali také rozstříhanou fotku sojky. Na předposledním listopadovém setkání jsme vytvořili ze skleničky od dětské přesnídávky svícínek se sněhuláčkem, a protože jsme měli dost času, nakreslili jsme další sněhuláky na papír. 28.11. jsme vyráběli červíky z ovčí vlny, úpletu a dřevěných korálků.

Prosinec

V prosinci proběhla pouze 2 setkání Pidižvíků (5.12. jsme kroužek na přání rodičů zrušili, městem chodili čerti, andělé a Mikuláši, čehož se chtěli zúčastnit). 12.12. Pidižvíci poznávali zvířátka (zejména ptáky) z nové knížky, která nám do ekocentra přibyla. Povídali jsme si o tom, co dělají v zimě a pak děti vybarvovaly omalovánky se zvířátky v zimě. Na předvánočním  kroužku jsme chviličku věnovali filcování ozdob na stromeček z ovčí vlny a potom si Gábina s dětmi hrála na zajíčky a v ekocentru vládlo všeobecné veselí:-)).

Průběžně hrajeme různé hry (oblíbená je „Čáp ztratil čepičku“) a stavíme z dřevěných kostek.

Prohlédněte si fotogalerii...

| Autor: Blanka Valášková | Vydáno dne 20. 12. 2007 | 1495 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

tyto stránky vznikly úpravou redakčního systému phpRS