Listí a naši Pidižvíci

První listopadové pondělí si Pidižvíci vyrobili podzimní dárkový papír s barevnými listy. Nejprve jsme se ovšem museli vydat pro materiál - tedy pod stromy, abychom nasbírali co nejbarevnější listí. Přemlouvala jsem děti, aby vybíraly spíš menší exempláře, ale moc se to nedařilo. Obešli jsme klubovnu a nasbírali lipové, jasanové a dubové listí, listí z olše a červené listy japonského javoru a pak jsme ještě přitrhali pár drobných lístků z několika keřů, v klubovně jsme přidali ještě žluté a fialové květy listopadek neboli chryzantém...V klubovně jsme měli drobný problém s nařezáním střihového papíru z role, ale nakonec jsme ten nůž našli:) a povedlo se. Pak už jen děti natíraly papíry lepidlem na tapety, naaranžovaly na jednu poloviny lístky a okvětní plátky chryzantém a papír přeložily na půl. Vznikly velmi zajímavé dárkové papíry - každý úplně jiný. 

 

Stejnou technikou jsme si ještě připravili na příště papíry menších rozměrů - uděláme z nich podzimní okénka.... a nafotíme, abyste se mohli také inspirovat při vyrábění doma.


Chcete-li vyrábět s námi, neváhejte a přijďte mezi nás! Na kroužcích je ještě pár volných míst a ostatním bych ráda prozradila, že už 17. listopadu ve  tři hodiny odpoledne začíná první podzimní čertíkovská dílnička!!!


| Autor: Blanka Valášková | Vydáno dne 07. 11. 2011 | 1159 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

tyto stránky vznikly úpravou redakčního systému phpRS