Pařezovský kopec 2016

Brigáda na Pařezovském kopciNaše stádo ovcí přepáslo v roce 2016 Pařezovský kopec třikrát. Tráva rostla, takže než se zvířata prokousala nahoru na kopec, mohla dole začít znovu. Jednotlivé částí VKP Pařezovský kopec hradíme postupně, takže jsme zde letos postavili 18 ohrad a navozili tisíce litrů vody.

 

My chceme brigádu!, hlásili se v září (někteří) členové. Zanedlouho se tedy na Pařezovském kopci konala brigáda na přání, které se zúčastnilo pět členů a pět dětí. Přesekávali jsme nedopasky, vyřezávali drobné trnky, dosekávali a uklízeli část s náprstníky velkokvětými.

Techniku jsme přenechali odborníkům, tedy Frantovi a Hynkovi, a chopili se hrábí, vidlí a plachet a pustili se do úklidu.

 

Největší chuť do práce a sílu měli tentokrát Ondra s Matesem, takže jsme jim dopřáli to potěšení odtahat všechnu trávu na plachtách. Sekáči se zatím prokousávali pomalu kopcem odspodu nahoru.

 

Ovečky na Pařezovském kopci Holčičí sekce zatím stihla vše pomalu pohrabat, pěkně si podrbat, naplánovat nějaké to nezbytné kafíčko, kde „si to dopovíme“, a popohánět Ondru s Matesem.

 

Posbírali jsme odpadky, které se při cestě a na kopci samotném povalovaly.

 

Odpoledne rychle uteklo, brigádníci se postupně rozprchli, jako poslední končili sekáči. Přesekané a uklizené plochy vypadaly perfektně.

 

Nesmíme zapomenout poděkovat paní Jitce Muhlbauerové z Pařezova, která na ovečky během pastvy dohlížela, panu starostovi a všem domorodcům, kteří nám a ovečkám fandí.


| Autor: Katka Groesslová | Vydáno dne 26. 10. 2016 | 741 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

tyto stránky vznikly úpravou redakčního systému phpRS