Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/www/htdocs/csoplibosvary.ecn.cz/config.php:1) in /data/www/htdocs/csoplibosvary.ecn.cz/trwebstat.php on line 193
Práce v NPP na Požárech
 

Práce v NPP na Požárech

KvítekDruhý zářijový víkend jsme se v sobotu ráno sešli v Národní přírodní památce Na Požárech s Kvítkem, Martinou, Rút, Kamim, Sandokanem, Prokopem a Hankou. Původně jsme měli v plánu uklízet trávu, ale protože před akcí vydatně pršelo, nepodařilo se nám včas pokosit. Tudíž došlo na plán B a brigádníci vyřezávali a uklízeli náletové dřeviny.

 

Jen dojít na místo byla docela fuška, obtěžkáni nářadím, svačinami, pitím a jinými nezbytnostmi, brodili jsme se dva kilometry travou. Byl nám totiž vytýčen nový kus, kde jsme se mohli vyřádit. Hektar kosení a obrovský kus opodál na vyřezání náletů.

Největší brigádník ProkopZačali jsme hledáním značek v terénu a porovnávali realitu s mapovými podklady. Když jsme se zorientovali, ukázal Franta všem zúčastněným vrbu borůvkolistou a upozornil , že se k ní nemáme vůbec přibližovat ani v těsné blízkosti kácet.

 

Martina s ProkopemPak už se to pohnulo. Franta a Kvítek káceli, ostatní uklízeli pořezané stromy a keře na hromady mimo vytýčené území a vystříhávali drobné nálety. Katka kosila trávu na sousední ploše.

 

Kvítka později v řezání vystřídal Sandokan. Malý Prokop pilně pracoval, až z toho usnul na dece pod břízou. Pracovalo se až do večera a druhý den zas, už bez Hanky a Sandokana. V neděli odpoledne, když jsme končili, byla tráva pokosená a nahrabaná na řádky a drtivá většina náletů byla uklizená na obrovských hromadách mimo vyznačenou plochu.

 

Díky všem za pomoc a Martině za fotky!

 

 

 

Sandokan Hanka


| Autor: Katka Groesslová | Vydáno dne 07. 01. 2013 | 1094 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

tyto stránky vznikly úpravou redakčního systému phpRS