Rozšířili jsme sortiment zrnkové kávy!

BIO ALCIMADobrá zpráva pro milovníky Fair Trade kávy! V Jačím krámku můžete vybírat z více druhů zrnkové kávy. Ochutnejte 100% arabicu - bio zrnkovou kávu ALCIMA - jedná se o první směs kávových zrn pocházejících z ekologického zemědělství a spravedlivého obchodování. Jak již název napovídá, Alcima je vyrobená z kávy pocházející ze zemí Latinské Ameriky - Bolívie, Guatemaly, Hondurasu a Mexika. Italské pražení dodává této kávě silnou, vyrovnanou smetanovou chuť a plné aroma. Dodáváme ve 250 gramovém balení.

Skuteční znalci kvalitní kávy ocení zrnkovou kávu TZUL TACCA. Tzul Tacca je krémová, plná, jemná káva se sladkou chutí, lehkou medovou dochutí a výrazným čokoládovým aroma. 1kg balení kávy Tzul Tacca vystačí na 144 poctivých šálků kávy. Káva Tzul Tacca je čistá arabica, pěstovaná guatemalskými indiány se sdružení FEDECOCAGUA na úpatí sopky El Fugo ve výšce 1000 - 1400 m.n.m. Úpatí sopky El Fugo poskytuje kávovníkům výjimečnou půdu, bohatou na minerály. Právě tyto vynikající podmínky spojené s pečlivostí, kterou výrobě kávy věnuji všichni od okamžiku sázení až po pražení, dodávají konečnému výrobku líbezné aroma a výraznou chuť. Zrnková káva Tzul Tacca se dodává v kilovém balení, ale v Jačím krámku najdete také mletou (250 g). TZUL TACCA

 

Oblíbená je také káva CHAMAYA. Pečlivý výběr kávových bobů dodává kávě živou, pronikavou chuť a vyváženost. Nádech ušlechtilé, jemné acidity v ústech mizí překryt příjemně dlouhou hořkou dochutí. 1kg balení vystačí na 144 šálků lahodné kávy. Chamaya je čistá arabica pěstovaná sdružením drobných zemědělců Cenfrocafé na náhorních plošinách chráněné přírodní rezervace Tabaconas Namballe na severovýchodě Peru. Tudy protéká řeka Chamaya a zavlažuje kávovníkové parcely předtím, než se vlije do Amazonky. Údolí řeky Chamaya má díky hojnosti vody a obrovskému množství živočišných a rostinných druhů ideální klima pro pěstování kávy. Tento biotop je označován jako mlžný les. Kávovníky zde rostou uprostřed nádherné pestrobarevné vegetace pod hustou pokrývkou mlhy. Dodáváme v kilovém balení nebo jako mletou kávu ve 250 g balení či v dárkovém balení.

 

Bio káva NATURA je přírodní vysokohorská káva, kterou pěstují indiáni kmene Mayů. Při pěstování se nepoužívá žádná syntetická ochrana rostlin či umělá hnojiva. Má jemnou aromatickou chuť, dodáváme v 500 g balení.

 

CAFÉ DE PANAMA GOURMET - káva z Panamy je mezi znalci považována za jednu z nejlepších na světě. Vyznačuje se vynikající plností a jemným aroma. Tato čistá arabica je pěstována v centrálním panamském pohoří v regionu Camarca ve výšce 800-1500 m.n.m. Tento region patří k nejchudším v Panamě a je domovinou etnik Indigenas, Ngobe a Buglé. Obecně platí, že všechny regiony v Panamě, kromě oblastí kolem průplavu jsou extrémně chudé. Tato káva je pěstována zemědělskými družstvy La Esperanza a ASCON. Družstvo La Esperanza zajišťuje důstojné životní podmínky více než 1000 domorodých rodin, převážně z etnika Indigenas. Fair Trade pomáhá družstvům La Esperanza a ASCON získat nezávislost na komerčních překupnících s kávou. Díky spravedlivé výkupní ceně mohou pěstitelé investovat do svých plantáží, čímž zvyšují kvalitu produkované kávy. Zároveň se mohou oni sami a jejich rodiny vzdělávat. Fair Trade zajišťuje důstojné pracovní podmínky, cenovou garanci, předfinancování produkce, příplatky na rozvojové projekty, dlouhodobou spolupráci, příplatky za produkci v bio kvalitě a přísné kvalitativní kontroly zajišťující excelentní kvalitu. Dodáváme ve 250 g balení.

 

BIO MUNDOBio zrnková káva MUNDO je druhově čistá vysokohorská arabika z oblastí Nikaragui, Mexika a Guatemaly. Keře kávovníku jsou pěstovány v zastínění velkých stromů, zralé kávovníkové bobule červené barvy se ručně sbírají, třídí, čistí a zbavují slupky. Poté se suší na slunci a usušené boby dále cestují do Holandska, kde jsou pečlivě vybírány a praženy. Dodáváme v 500 g balení.

 

Bio Espresso NICAMEX znkové - 100% vysokohorská arabica. Tato směs velmi kvalitních odrůd kávy Arabica z Mexica a Nikaraguy pochází z ekologické produkce. Všechny použité odrůdy se vyznačují nízkou kyselostí. Speciální postup pražení dodává tomuto Espressu obzvlášť výrazné aroma. Partnery jsou sdružení a družstva malých pěstitelů kávy v Mexiku a Nikaragui. Dlouhodobými smlouvami jim jsou zaručeny pevné výkupní ceny, které jsou vyšší než náklady produkce a v nichž jsou zohledněna i opatření a projekty zaměřené na sociální a ekonomický rozvoj. Ku příkladu samostatné uplatnění na trhu by nebylo možné bez výstavby zařízení na zpracovaní sklizené kávy. Příplatky z Fairtrade se však používají také ke spolufinancování bydlení, zdravotnických a dalších zařízení sloužících ku prospěchu celého společenství. Další příplatek je určen k podpoře ekologického pěstování kávy. Při pěstování nejsou používána žádná chemicko-syntetická hnojiva. Způsob pěstování je tradiční s použitím ručního obdělávání rostlin, mulčování a kompostování. Káva NicaMex je balena po 200 g.


| Autor: Katka Groesslová | Vydáno dne 12. 04. 2012 | 2001 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

tyto stránky vznikly úpravou redakčního systému phpRS