Více o Fair Trade

Fair Trade lidem nepomáhá příležitostnou charitou, ale vytváří podmínky, v nichž si mohou svou prací pomoci sami. Je jen na nás, spotřebitelích, dáme-li jim tuto možnost. Správnou volbou při nákupu může o způsobu života lidí na druhé straně planety spolurozhodovat každý z nás.Spravedlivá cena pro výrobce
Výrobce získává za výrobek s označením Fair Trade cenu, která odráží vynaložené náklady, umožňuje pokrytí životních potřeb a poskytuje možnost pro další rozvoj. Část zisku plyne do společného fondu výrobců, ze kterého se financují potřebné investice a sociální a ekologické projekty.
Ekologicky šetrnější výroba
Výroba Fair trade produktů je šetrnější k životnímu prostředí – upřednostňují se místní přírodní materiály získané udržitelným způsobem, obnovitelné zdroje energie, šetrné způsoby v zemědělství i následném zpracování. Slušné pracovní podmínky pro zaměstnance. V rámci Fair Trade mají zaměstnanci zajištěnu přinejmenším minimální zákonnou mzdu, základní sociální zabezpečení a zdravé pracovní prostředí. Nucená a dětská práce je vyloučena.
Otevřenost a přístup k informacím o původu zboží.
Každý den si vybíráme ze širokého sortimentu výrobků a služeb. Máme právo na to, abychom věděli, za jakých sociálních a environmentálních podmínek bylo zboží vyprodukováno. Fair Trade tyto informace poskytuje.
Účinná rozvojová spolupráce.
Fair Trade umožňuje znevýhodněným malým pěstitelům a řemeslníkům, aby si pomohli sami svou prací a svými dovednostmi, aby nemuseli pasivně čekat na pomoc zvenčí. Navrací jim tak lidskou důstojnost.
Fair Trade nám dává možnost volby. Svým způsobem života a spotřeby ovlivňuje každý z nás okolní svět. Je jen na nás samotných, zda bude tento vliv kladný, nebo záporný. Fair Trade přináší možnost vybrat si ten správný výrobek...

Nakoupit Fair Trade můžete pohodlně v našem Jačím krámku! 


| Autor: Katka Groesslová | Vydáno dne 26. 11. 2007 | 2848 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

tyto stránky vznikly úpravou redakčního systému phpRS