Znovu na Požárech

Hynek odtahal většinu stromůNa Požárech jsme pak pokračovali úklidme trávy. Ono se řekne, jenom hektar, ale té trávy co tam bylo! Část plochy byla nerovná, samý bult, druhá půlka byla podmáčená, místy to bylo o strach. Trávu jsme uklízeli na kompost.

 

Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, orel se na nás přiletěl podívat. Jedno odpoledne kolem třetí si takhle lebedíme na Požárech, slunce připaluje a my se smějeme předpovědi, že od západu přijde ve dvě bouřka jako hrom. Nu, oni to vždycky neuhádnou, smáli jsme se.

A co mu upadlo, uklidila Bebe...A jak si tak hrabeme a odvážíme trávu, všechno najednou ztichlo. To je jako klid před bouří, říkáme si a rozhlížíme se, ale protože louka leží v dolíku, vidíme všude kolem modré nebe. Přece nepůjdeme domů, čas vynikající, tráva mizí, tak makáme dál. A za chvíli mrak jako hrom. Uvažujeme, jestli to radši nezabalíme, ale nakonec si řekneme, že dáme ještě fůru a uvidíme. Ani jsme ji nestihli naložit. Zvedl se vítr, všechno potemnělo, vyházeli jsme trávu, co jsme nepotřebovali rychle odnést, jsme ukryli a už to tu bylo. Pršelo, blesky lítaly, hromy bily, no zkrátka poctivá bouřka. HrabáníV hustém lijáku jsme se přesouvali ty dva kilometry travnatou plání sem tam porostlou vysokými smrky... pro nás, co máme panickou hrůzu z bouřky a zalézáme pod postel, to byl křest ohněm. Ale k autu jsme nakonec došli beze ztrát :-), akorát kompletně mokří včetně obsahu batohů, sušili jsme pak i doklady a peníze. Naložili jsme a hurá domů. Celou cestu lilo, foukal silný vítr, větve padaly, stromy se lámaly, prostě odměna za to, že nevěříme varování meteorologů :-).

 

Takže jsme pár dní počkali, až to uschne a pokračovali v úklidu trávy. Když se nám podařilo přemístit všechny řádky na kompost, pustili jsme se do kácení. Vyřezávali jsme největší nálety a veliké rozložité vrby a traktorem je odtahovali mimo plochu.


| Autor: Katka Groesslová | Vydáno dne 09. 01. 2013 | 1199 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

tyto stránky vznikly úpravou redakčního systému phpRS