Zprávy od Čertíků

Příprava na jaro 5.3.2008

Opět přináším malé shrnutí, abyste si mohli udělat představu o tom, co se dělo v uplynulém čtvrtletí (tj. od ledna do března 2008) na Čertíkovi.

 

A nezapomeňte se podívat na fotečky do galerie ,  Čertíci jsou totiž moc roztomilí:-).Leden

Na prvním lednovém setkání jsme si povídali o vodě, jejích podobách a o tom, k čemu ji potřebujeme. Vytvořili jsme „mořské“ obrázky, které nám několik týdnů zdobily kancelář. 16.1. jsme si pojmenovali několik savců a vytvářeli jsme jim „obydlí“ za pomoci koláže. Na další schůzce děti třídily hromádku odpadu do barevných „kontejnerů“, zmínili jsme i několik předmětů, které vyžadují odvoz do sběrného dvora. Vyráběli jsme časopisového hada. 30.1. jsme se dotkli téma mokřadů, vysvětlili jsme si, jak se vyvíjí žába. Pak jsme zařazovali rostliny a zvířata do různých biotopů.

Únor

Další Čertík byl až v druhém únorovém týdnu, kdy jsme si povídali o vzniku symbolu srdce z lístků břečťanu či fíků, o lásce a „dobru“. Rodiče (i některé děti) filcovali srdíčka z ovčí vlny a děti vyráběly srdíčka z papíru. Následující čertíkovská třičtvrtěhodinka byla věnována Slunci nebo spíš sluníčkům:-), která vznikala obtiskáváním dětských tlapek na větší papíry. 27.2. jsme se zmínili o principu ekologického zemědělství a ochutnávali biopotraviny (mrkvičku, hrozinky, banány,  sušené meruňky a oplatky) a cvičili jemnou motoriku dokreslováním slepiček ve volném výběhu. 

Březen

V březnu jsme se připravovali na jaro a Velikonoce. Zaseli jsme si pšenici, tak aby nám vyrostlo velikonoční osení. Pozorovali jsme naklíčená semena a povídaly si o tom, co potřebují ke zdravému růstu. Na dalším setkání jsme vyráběli květináčové skřítky a ve zbylém čase děti omalovávaly „příběh semínka“. 19.3. jsme na Čertíkovi slavili Velikonoce, děti zdobily vajíčka z barevného papíru a maminky vyráběly košíčky na vajíčka ze čtvrtky. Někteří účastníci Čertíka se přišli podívat také na páteční Velikonoční dílničku. Poslední týden v březnu jsme chtěli jít na poznávací procházku za jarními kytičkami, ale napadl sníh a nebylo zrovna přívětivé počasí, takže jsem se sešli v klubovně a zahrádky jsme vyráběli z papíru.


| Autor: Blanka Valášková | Vydáno dne 24. 03. 2008 | 2063 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

tyto stránky vznikly úpravou redakčního systému phpRS